Lukujärjestys

Tanssitunnit elo-joulukuussa 2019

Ilmoittautumiset opettajalle: ahl.jaana@gmail.com tai tekstiviesti numeroon 041-466 2065.

Katso kurssipaketit ja hinnat.  

Tanssitunnit alkavat kesäloman jälkeen ma 29.7.2019

Lukujärjestykseen saattaa tulla pieniä muutoksia.

maanantai 29.7.-16.12.2019 (ei 7.10.)   
klo  16.45-18.00 itämainen tanssi taso 1/Lady
klo 18.00-19.30 itämainen tanssi taso 2
klo 19.30-21 itämainen tanssi taso 3
tiistai 30.7.-17.12.2019 (ei 8.10.)  
klo 19.30-21 itämainen tanssi taso 2
keskiviikko 31.7.-2.10.-18.12.2019 (ei 9.10.)  
klo 17.00-18.15 itämainen tanssi alkeet
klo 18.35-20.35 itämainen tanssi taso 4
torstai 29.8.-19.12.2019  
klo 16.00-17.15 itämainen tanssi Lady/taso 1
klo 17.15-18.45 itämainen tanssi taso 2
klo 18.45-20.15 itämainen tanssi taso 3

Viikkotunteja ei pidetä:

Syysloma 4.-9.10.2019

Joululoma 20.12.2019-7.1.2020

Kevätloma 13.-22.3.2020

Pääsiäinen 10.-13.4.2020

Vappu 30.4.-1.5.2020

Kesäloma 15.6.-26.7.2020

Huom! kauteen sisältyy muutama vapaapäivä jotka määritellään myöhemmin ja ilmoitettuihin vapaapäiviin voi tulla muutoksia.

Yleiset tasomääritykset

kysy lisää: ahl.jaana@gmail.com

huom! alla olevat aikarajat ovat joustavat, jokainen tanssija on yksilö ja sinun kannattaa kysyä mikä olisi sinulle sopiva ryhmä. 

alkeet – kaikille sopiva taso

lady – sopii kaikille jotka haluavat treenata perustekniikkaa lihaskunnon ylläpitämiseksi eivätkä halua opiskella monimutkaisia koreografioita

taso 1 – sopii alkeiskurssin käyneille, 1 koreografia kaudessa

taso 2 – vähintään 2 vuotta lajia treenanneille, 1-2 koreografia kaudessa

kestaso 3 – vähintään 3 vuotta lajia treenanneille, 2 koreografiaa kaudessa

taso 4 – yli 5 vuotta lajia treenanneille ja/tai nopeasti edistyville, 2-3 koreografiaa kaudessa

Ilmoittautumiset: ahl.jaana@gmail.com tai tekstiviesti numeroon 041-466 2065

6A3

 

Tanssija

Jaana Åhl

Tanssialan yrittäjä at Studio Shamsina
Itämaisen tanssin, Lähi-idän sekä Pohjois-Afrikan kansantanssien asiantuntija. Tanssija, koreografi, tanssinopettaja, kouluttaja ja tuottaja. Rakkaimmat harrastukset perhe, luonto, puutarhanhoito ja sukututkimus.
Jaana Åhl
Tanssija

Latest posts by Jaana Åhl (see all)